صفحه نخست
شروع دوره جديد ثبت نام عتبات عاليات از10 تيرماه 1391/04/08 6:27 PM

 

 


آغاز مرحله جديد پيش ثبت نام عتبات عاليات

 

 

با عنايت به برنامه ريزي انجام شده جهت ثبت نام گروههاي اعزامي عتبات عاليات از تاريخ 26/05/91 لغايت 26/ 07/91 به اطلاع مي رساند:

1-همانند دوره هاي قبلي در اين دوره نيز متقاضيان تشرف قبل از ثبت نام در گروهها، در سامانه پيش ثبت نام عتبات نام نويسي و کد رهگيري دريافت خواهند نمود.

2-شروع پيش ثبت نام از ساعت 8 صبح روز شنبه مورخ 10/04/91 لغايت ساعت 24 روز چهارشنبه 21/04/91 خواهد بود.

3-روز پنج شنبه 22/04/91 مشخصات ثبت شده متقاضيان با اطلاعات پايگاه ثبت احوال کشور مطابقت داده شده و افرادي که اطلاعات آنها مغايرت داشته باشد از سيستم حذف خواهند شد.

4-روز جمعه 23/04/91 قرعه کشي بين متقاضيان انجام و نتيجه آن روز شنبه 24/04/91 بر روي سامانه پيش ثبت نام عتبات عاليات قرار خواهد گرفت که متقاضيان مي توانند با مراجعه به سايت مذکور از نتيجه پيش ثبت نام و تاريخ ثبت نام خود در کاروانها مطلع گردند.

تذکرات مهم:

 

سازمان حج و زيارت در جهت ايجاد رفاه و سهولت بيشتر براي متقاضيان و بمنظور پيشگيري از ازدحام علاقمندان تشرف به سفر زيارتي عتبات مقدسه در دفاتر خدمات زيارتي، اقدام به ايجاد سامانه پيش ثبت‌نام اينترنتي عتبات عاليات نموده است. متقاضيان محترم تشرف به عتبات عاليات که مايل به اعزام از تاريخ 26/05/91 لغايت 26/ 07/91 مي باشند ، با رعايت موارد مشروحه ذيل و با تکميل فرم مربوطه در سايت پيش ثبت نام (http://atabat.haj.ir) مي توانند براي خود وهمراهانشان پيش ثبت‌نام نمايند. شروع پيش ثبت نام از ساعت 8 صبح روز شنبه مورخ 10/04/91 لغايت ساعت 24 روز چهارشنبه 21/04/91 خواهد بود. نتايج قرعه کشي روز دوشنبه 24/04/91 بر روي سايت پيش ثبت نام (http://atabat.haj.ir) قابل رويت خواهد بود. «به جهت آشنايي کامل با مراحل و روش ثبت نام خواهشمند است حتماً موارد ذيل را مطالعه و سپس نسبت به انجام پيش ثبت نام اقدام نمائيد». متقاضيان مي توانند به يکي از دو روش ذيل نسبت به پيش ثبت نام عتبات عاليات اقدام نمايند: الف- پيش ثبت نام گروهي، از 1 تا 7 نفره (ثبت نام در اين روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 7 نفر مي باشد) ب- پيش ثبت نام گروهي، فقط 35 نفره (ثبت نام در اين روش مي بايست حتماً 35 نفر کامل باشد) توجه مهم: افرادي که مبادرت به ثبت نام 35 نفره مي نمايند درصورتيکه تعدادي از آنها منصرف يا از آن گروه خارج شوند(گروه جديد تشکيل دهند) و عدد گروه به کمتر از 25 نفر تقليل يابد؛ گروه اوليه حذف شده و در قرعه کشي شرکت داده نخواهد شد. توجه: فقط 15درصد ظرفيت اعزام مختص اعزام هاي گروهي (گروههاي 35 نفره) مي باشد، لذا پيشنهاد مي شود براي آنکه از امکان بيشتري براي تشرف بهره مند شويد، در گروههاي حداکثر تا 7 نفره ثبت نام فرمائيد. تذکرات مهم

1-هر گروه از يک سرگروه و افراد زير گروه وي (همراهان) تشکيل مي‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اوليه همراهان(کد ملي ، نام و نام خانوادگي ، شماره شناسنامه ، تاريخ تولد) به صورت صحيح در فرم پيش ثبت‌نام سايت درج گردد.

 

2-هر نفر فقط يکبار و در يک گروه مي تواند (بعنوان سرگروه يا همراه) پيش ثبت‌نام نمايد و چنانچه به هر دليلي هر يک از افراد پيش ثبت نام شده (سرگروه يا همراهان) پس از ثبت نام و دريافت کد رهگيري، خواستار ثبت نام با گروه جديد يا جابجائي اسامي گروه خود باشد مي تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگيري جديد دريافت نمايد که در اين صورت اطلاعات ثبت نامي در گروه قبلي حذف خواهد شد.

 

3-کدملي و مشخصات کلي متقاضيان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبيق و در صورت مغايرت، اطلاعات موجود در پايگاه ثبت‌احوال کشور مبناي عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملي دقت مضاعف به عمل آوريد.

 

4-پس از اتمام مهلت پيش ثبت نام (چهارشنبه 21/04/91) امکان تغيير نام و مشخصات افراد ثبت نام شده ميسر نمي باشد.

 

5-باتوجه به اعلام اسامي افراد پذيرفته شده جهت ثبت نام در کاروانها از طريق سيستم ارسال پيام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (يا يکي از نزديکان وي) در فرم پيش ثبت‌نام الزامي است.

 

6-در صورتيکه تعداد افراد پيش ثبت‌نام شده از ظرفيت اعزام در ماه‌هاي اعلام شده در استان‌هاي مختلف بيشتر باشد، اولويت تشرف گروه‌ها براساس قرعه‌ تعيين و از طريق همين سايت به آنها اعلام مي گردد و افراد مازاد بر ظرفيت حذف خواهند شد.

 

7-قرعه کشي و اعزام افراد پذيرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قيد شده در سيستم)صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائيد. ضمناً کرج و کاشان براساس تقسيمات سازمان حج و زيارت مستقل در نظر گرفته مي شود.

 

8-تاريخ تولد افراد بايد به صورت کامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمي) در فرم درج شود.

 

9-کدملي همه افراد ده رقمي بوده و بايد کليه ارقام (صفرهاي سمت چپ) آن بطور کامل در فرم ثبت شود.

 

10-پس از تکميل فرم و ثبت آن ، اطلاعات دريافتي جهت کنترل نمايش داده مي‌شود، اطلاعات نمايش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزينه تأييد را انتخاب و نسبت به قطعي نمودن پيش ثبت‌نام خود اقدام نمائيد. چنانچه اطلاعات نمايش داده شده صحيح نيست با انتخاب گزينه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغايرتها اقدام نمائيد.

 

11-پس از قطعي نمودن پيش ثبت‌نام، سيستم يک شماره رهگيري به گروه تخصيص مي دهد که اين شماره را يادداشت نموده و براي پيگيري هاي بعدي نزد خود نگهداري خواهيد فرمود.

 

12-داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه از تاريخ اعزام ضروري است ضمنا فرزندان بالاي 17 سال نياز به گذرنامه مستقل دارند.

 

13-فقط افراد پذيرفته شده در قرعه کشي داراي الويت اعزام بوده و انتقال يا جايگزيني به غير، ميسر نمي باشد.

 


 


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد