صفحه نخست
سامانه سماح برای ثبت نام زائرین اربعین حسینی فعال گردید 1397/07/04 6:50 PM

رئیس سازمان حج و زیارت : رسالت سازمان حج و زیارت به عنوان یکی از کمیته های ستاد مرکزی اربعین، ثبت نام زایران اربعین است که در این رابطه نیز تجارب خوبی از سالهای گذشته به دست آمده است.

محمدی با بیان اینکه ثبت نام در سامانه سماح انجام می گیرد، گفت: سامانه سماح ارتقا یافته است و از نخستین ساعات ثبت نام اربعین تا آخرین لحظه در خدمت متقاضیان عزیمت به اربعین خواهد بود.

وی با بیان اینکه طبق اعلام ستاد مرکزی اربعین، هزینه روادید اربعین امسال برابر با 40 دلار تعیین شده است، گفت: با هماهنگی و مساعدت بانک مرکزی، زایران معادل ریالی هزینه روادید را با نرخ بازار ثانویه پرداخت می کنند.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: سامانه سماح از امشب فعال می شود.

به گفته محمدی، بیمه و پزشکی نیز در سامانه سماح ارایه می شود. امسال پوشش بیمه ای افزایش داشته است.

وی افزود: هزینه های پزشکی و درمانی نیز همانند سال گذشته است و هیچ تغییری نیافته است.

محمدی افزود: آمادگی دفاتر کارگزاری باید به گونه ای باشد تا خدمات لازم در تمامی استانها، شهرستانها و حتی روستاها نیز به متقاضیان داده شود.

وی تصریح کرد: روستاییان نباید برای ثبت نام اربعین به شهرها مراجعه کنند بلکه دفاتر موقت زیارتی به طور کامل خدمات نام نویسی را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی دقیق به مردم در خصوص قیمت ویزای اربعین باید صورت گیرد گفت: مردم باید بدانند که مبلغ پرداختی بابت ثبت نام را به صورت ریالی پرداخت خواهند کرد و به هیچ وجه، پولی به صورت دلار از آنان دریافت نمی شود بنابراین باید مراقب باشند در دام افراد سودجو گرفتار شوند.

رییس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: مردم عزیز فقط باید مبلغ ریالی ارز تعیین شده برای ویزای اربعین را پرداخت کنند و قیمت ویزا برای زایران عزیز نیز با نرخ بازار ثانویه محاسبه می شود .

سامانه سماح از ساعت ١٨ امروز چهارشنبه ۴ مهرماه باز شده است.

خبر تکمیلی و اصلاح شده در مورخ 8 مهرماه 

از ظهر روز یکشنبه مورخ97/7/8 هزینه کلی روادید از مبلغ40 دلار به 41 دلار افزایش یافته و قیمت جدید 3862675 ریال برای افرادی که از طریق دفاتر زیارتی ثبت نام نمایند، در سامانه سماح اعمال گردیده است و افرادی که شخصاً، در سامانه ثبت نام نمایند مبلغ 3852675 رسال را پرداخت خواهند نمود.

 

 


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد