صفحه نخست
آخرين اخبار حج تمتع92 1392/01/11 7:37 PM

1- ظرفيت کاروانهاي حج در سال جاري 92 و 116 و 130 و 174 نفره و بر مبناي 2 و 3 و 4 اتوبوسه تعيين شده است.

2- تعداد عوامل اجرايي کاروانها (مدير، معاونو خدمه) متناسب با تعداداتوبوس مي باشد.

3- تعداد خدمه هاي زن تعديل و از کاروان ها حذف و در ساختار مجموعه متناسب با ظرفيت هتل ها اختصاص خواهد يافت.

4- پزشکان از کاروان ها حذف و در ساختار مجموعه متناسب با ظرفيت هتل ها تعيين مي شود.

******************************************************

 


غلامرضا رضايي- معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زيارت در گفتگو با "حج نيوز" گفت: وديعه گذاران حج تمتع تا تاريخ 1384/08/20 که حجاج سالجاري را تشکيل مي‌دهند، مي‌توانند براي ثبت‌نام در کاروانهاي حج امسال در روزهاي 29 و 30 فروردين ماه سالجاري اقدام نمايند.رضايي اعلام کرد: ثبت نام زائران در کاروان‌هاي حج امسال در همه استانهاي کشور به جزء استانهاي تهران، البرز، قم و قزوين در تاريخ 29 فروردين ماه 92 آغاز خواهد شد و شروع  ثبت نام در استان‌هاي مذکور در تاريخ 30 فروردين 92 خواهد بود.

وي تاريخ درج کاروانهاي تمتع در جرايد کثيرالانتشار را 26 فروردين‌ماه 92 اعلام کرد و بيان داشت: زائران مي توانند بر اساس انتخاب گروه‌هاي قيمتي، مبادرت به ثبت‌نام در کاروانها در تاريخ فوق الذکر نمايند.معاون سازمان حج و زيارت افزود: 50 درصد ظرفيت کاروان‌هاي تمتع به ثبت نام اينترنتي تخصيص داده شده که زائران گرامي مي توانند از منازل خود اقدام به ثبت نام کنند و ثبت نام مابقي ظرفيت‌ها در دفاتر زيارتي انجام خواهد شد.

رضايي در اين گفتگو اعلام داشت: از آنجايي که سازمان حج و زيارت سازماني زائر محور است، براي جلب رضايت زوار بيت الله‌الحرام ضروري‌است تا همه ساله برآوردي براي انتخاب مديران کاروانهاي تمتع انجام پذيرد که در اين راستا هيئت‌هايي از سوي سازمان حج و زيارت مشخص شده‌اند تا با حضور در استان‌هاي کشور براي مصاحبه با مديران کاروان‌ها و ارزيابي عملکرد آنان، ايشان را ازلحاظ توانمندي اجرايي، آشنايي با اماکن مقدسه، خصوصيات ظاهري و . . . مورد بررسي قراردهند.وي افزود: بر اساس نظر کميته‌هاي تشکيل شده درسازمان، سطح سواد مديران تمتع مي‌بايستي معادل ليسانس علمي و بالاتر باشد و مديران کاروانهاي امسال از ميان کساني انتخاب خواهند شد که در آزمون مديران سال 1387 شرکت نموده و موفق به کسب امتياز لازم شده و همچنين در سنوات قبل عملکردشان مورد رضايت زائران و معيارهاي مورد نظر سازمان حج و زيارت بوده‌است.

اين مقام مسئول در سازمان حج و زيارت ادامه داد: از آنجايي که لازم است يک مدير حج تمتع براي انجام مسئوليت از پويايي و جنب‌و‌جوش ويژه‌اي برخوردار باشد، ضروري است از نيروهايي استفاده شود که از سلامت و توان جسماني کاملي برخوردار باشند که بر اساس بررسي‌هاي صورت گرفته حداکثر سن مديران مصاحبه‌شونده 55 سال تمام تعيين شده‌است.رضايي در پايان از برگزاري آزمون سراسري انتخاب مديران حج تمتع 93 در آينده نزديک خبر داد.

 

 


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد